YUNESKO ÜMUMDÜNYA İRS KOMİTƏSİNİN 43-CÜ İCLASI
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin YUNESKO-nun Ümumdünya İrs Komitəsinin 43-cü sessiyasında iştirakla əlaqədar Azərbaycan Respublikasına gələcək əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər üçün viza prosedurlarının sadələşdirilməsi haqqında 2019-cu il 2 aprel tarixli 1074 nömrəli Sərəncamına əsasən, YUNESKO-nun rəsmi dəvət məktubunu və həmin təşkilatın müvafiq qaydalarına uyğun olaraq akkreditasiyadan keçməni təsdiqləyən sənədi təqdim edən əcnəbi və vətəndaşlığı olmayan şəxslər 2019-cu il iyunun 20-dən iyulun 10-dək Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq hava limanlarında viza ala bilərlər.
-          YUNESKO-nun Ümumdünya İrs Komitəsinin 43-cü sessiyasında iştirakla əlaqədar Azərbaycan Respublikasına gələcək əcnəbilərin və vətəndaşlığı olmayan şəxslərin Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2016-cı il 1 iyun tarixli 923 nömrəli Fərmanının 4.2-ci bəndinə əsasən təsdiq edilmiş ölkələrin siyahısı üzrə “ASAN Viza” sistemi vasitəsilə  elektron viza almaq imkanı olacaqdır. Elektron vizanın alınması Sistemin internet informasiya ehtiyatı (www.evisa.gov.az) üzərindən həyata keçirilir. Azərbaycan Respublikasına gələcək əcnəbilərin və vətəndaşlığı olmayan şəxslərin elektron viza almaq üçün müraciətlərinə 3 iş günü müddətində, sürətləndirilmiş qaydada alınması ilə bağlı müraciət edildikdə isə 3 saat ərzində baxılır.

43rd session of the World Heritage Committee of UNESCO
İn accordance with the Order of the President of the Republic of Azerbaijan No. 1074 of 02.04.2019 “On facilitation visa issuance procedures for foreigners and stateless persons arriving in the Republic of Azerbaijan with regard to participate at the 43rd session of the World Heritage Committee of UNESCO”, foreigners and stateless persons submitting the official invitation letter of UNESCO and the document proving accreditation in accordance with the relevant rules of the same organization can obtain a visa on arrival at the international airports of the Republic of Azerbaijan in the period between June 20 – July 10, 2019.
-          Foreigners and stateless persons arriving in the Republic of Azerbaijan with regard to participate at the 43rd session of the World Heritage Committee of UNESCO will be able to get an electronic visa within 3 working days (for a standard e-visa) or 3 hours (for an urgent e-visa) through the official web-site (www.evisa.gov.az) of the “ASAN Visa” system.