Azərbaycanın NB8 ölkələri ilə siyasi dialoqunun inkişafı davam edir
2026-cı il martın 18-19-da NB8 ölkələrinin Xarici İşlər Nazirliklərinin ikitərəfli direktorlarından ibarət nümayəndə heyəti Azərbaycana səfər etmişdir.
Səfər zamanı AR Prezidentinin Administrasiyası və Xarici İşlər Nazirliyində, eləcə də beyin mərkəzlərində görüşlər keçirilmiş, Azərbaycan və bu ölkələr arasında əlaqələrin inkişaf etdirilməsi yolları, Azərbaycan - Aİ münasibətləri, habelə Azərbaycan -Ermənistan normallaşma prosesi və regional gedişatlar müzakirə edilmişdir.
Bu, NB8 platformasının Azərbaycana ikinci səfəridir və Azərbaycan - NB8 siyasi dialoqunun inkişafına xidmət edir.

Press release 19 March 2026
On March 18-19, 2026, a delegation consisting of bilateral directors of the Ministries of Foreign Affairs of the NB8 countries visited Azerbaijan.
During the visit, meetings were held at the Presidential Administration of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Foreign Affairs, as well as at think tanks, and ways to develop relations between Azerbaijan and these countries, Azerbaijan-EU relations, as well as the Azerbaijan-Armenia normalization process and regional developments were discussed.
This is the second visit of the NB8 platform to Azerbaijan and contributes to the development of the Azerbaijan-NB8 political dialogue.